Sirje

Tere!

Olen Sirje, tüdruk linnalähedalt maalt. Sündisin Tallinnas ajal, kui Pirita-Kosele ehitati esimesi maju, Lasnamäel karjatati lehmi ja teeservas kasvasid muulukad … Kõige elava ja ilusa märkamine on minuga alati kaasas käinud. Unustamatud on käigud Eismast koos vanaemaga Karepale Kalame tallu sugulastele külla. Sealne õhkkond – meri, männid, erilised kivid ja lillepeenrad maja ümber, kunstnik Sagritsa ateljee põnevad lõhnad ja värvid – on siiani eredalt meeles … Võib-olla oli just sealt saadud elamused tõukeks, et läksin õppima aia- ja maastikukujundust ning hiljem ka lille- ja ruumiseadeid … Minu uueks avastuseks ja armastuseks on aga keraamikamaailm.

Viimased 28 aastat olen elanud Eismas oma vanavanemate talu maadel. Keset kive ja rohelust. Arvan, et olen õnnelik inimene – ühel või teisel viisil on mu töö olnud alati seotud ka minu hobidega. Tööd Virumaal alustasin Vihula mõisas. Pikka aega hoidsin silma peal Kunda linna heakorral ja linnaruumil, samuti rakendasin oma floristioskuseid meeleolu loomiseks linna erinevatel üritustel. See kõik oli arendav ja huvitav, kuid teenis siiski kellegi teise määratud eesmärke.

Sellepärast olen praeguseks otsustanud, et nüüd on käes aeg, mil tegelen ainult sellega, mis mulle tõeliselt meeldib ja mis mulle päriselt tähtis on. Otsustasin hakata täiskohaga vabakutseliseks ilu loojaks ja jagajaks … Sellest otsusest sündiski mõte rajada Eismasse oma keraamika- ja kunstitalu, kus on võimalik joonistada ja maalida, ise keraamikat valmistada või ka niisama värvide ja saviga mängida ning lustida.

Olete Eisma keraamika- ja kunstitallu väga oodatud!

Sirje Liiskmaa

(+372) 521 9319

sirjeliiskmaa@gmail.com