Keraamika

Keraamika … see on lõpmatute valikute võimalus!

Savi on müstiline materjal, mis pärineb sadade miljonite aastate tagusest ajast; see on nagu sild ürgse ja tänase hetke vahel. Puudutad, voolid ja lood kontakti ning ühel hetkel tekib side — savi ei hakka vastu, vaid püüab sind omaks võtta, muutub plastiliseks ja paindlikuks, lubab enesega mängida. Mäng saviga aitab tunnetada meis peituvat jõudu ning see kaasab kõik me meeled: haistmise, nägemise, kompimise ning isegi kuulmise ja maitsmismeele.

Tänapäeval puudub küll praktiline vajadus enesele ise nõusid, õlianumaid, veinipokaale või muud taolist valmistada, kuid samas paistab, et vajame just praegusel ajal ehk rohkemgi kui kunagi varem ise valmistatud keraamika luksust ja kordumatut ilu, et hoida alles meile loomupärast loomingulisust (mis massitarbekaupade maailmas võib kergesti kaduda või lihtsalt ununeda).

Kutsume huvilisi saviga mängima!

Eisma keraamikatalu õpitubades on kõigil soovijatel võimalik saviga mängida ning kunstniku juhendamisel enesele originaalset keraamikat luua — see on mõnus ja teraapiline. Keraamika põletamiseks on kohapeal olemas keraamikaahi. Savi- või keraamikateraapia sobib ka neile, kellel on näiteks looma-allergia ning erinevad loomateraapiad seetõttu ei sobi. Tegevus sobib hästi ka erinevas vanuses erivajadustega inimestele.

Kohapeal on müügil ka samas loodud ainulaadseid keraamikaesemeid. Eisma keraamikatalu peamisteks toodeteks ongi just praktilise väärtusega savist valmistatud keraamilised nõud: kruusid, kausid, vaagnad ja vaasid, mis sobivad kingituseks ja meeneteks. Kõik esemed on ainulaadsed ja kordumatud, ainueksemplarid.